Türkiye’nin ilk ve tek Cisco CLP’si Bilge Adam olduTürkiye’nin ilk ve tek Cisco CLP’si Bilge Adam oldu

Bilgisayar Teknolojileri Alanındaki sertifika eğitimlerinde Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en büyük özel eğitim kurumu olan Bilge Adam bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk ve tek Cisco CLP’si oldu. Bu ortaklık sayesinde, Cisco’yla aracısız temasa geçecek kurum, yeni teknolojiler hakkında da Türkiye’de ilk bilgi sahibi olan eğitim firması olacak.
Dünya’da 180 ülkede 400’e yakın eğitim firmasıyla çalışan Cisco, eğitim ortağı olarak seçtiği kurumlarda büyük titizlik gösteriyor. CLP olabilmek için, firmaların belirlenen uluslararası özellikleri taşıması gerekiyor. Ayrıca belirlenen yetkinliğe ulaşan kurumlarda eğitimi verecek kişilerin CCS (Cicso Certified Systems Instructor) sertifikasına sahip olması şart. Network eğitimlerinin uygulamalı yapıldığı makinelerse ciddi yatırımlar gerektiriyor. Tüm bu kriterleri sağlayabilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim kurumu Bilge Adam bu ortaklık sayesinde artık Cisco yetkilileriyle birebir görüşecek. Eğitim içerikleri ve yeni teknolojiler hakkında fikir alışverişi yapabilecek.
Cisco eğitimleri için danışmanlarına ve makine parkına büyük yatırımlar yapan Bilge Adam’ın kadrosundaki 6 CCSI (Cisco certified systems instructor), 23 CCNA (Cisco certified network associate) ve 6 CCNP (Cisco certified network professional) sertifikalı eğitmen/danışman CLP statüsü sayesinde uluslararası “Cisco danışmanları ağı”na da dahil oldular. Böylelikle Bilge Adam danışmanları dünya çapında Cisco hizmetleri ve eğitimleri verebilecekler.
Bir firmanın CLP olabilmesi için eğitime odaklı bir firma olması gerektiğinin altını çizen Cisco Kanal Geliştirme Yöneticisi Helena Polakova bu statünün eğitimle ilgilenen her firmanın almak istediği bir statü olduğunu söylüyor. “Türkiye’deki eğitim ortağımız Bilge Adam’la ihtiyaç duyulan kaliteli network elamanını yetiştireceğimize eminiz” açıklamasında bulunan Cisco yöneticisi Türkiye’den beklentilerinin yüksek olduğunu da ekliyor.
Bilge Adam Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Pak ise Cisco’nun Türkiye’deki ilk ve tek CLP olarak Bilge Adam’ı seçmesinin birçok sebebi bulunduğunu söylüyor. “Bireysel eğitimlerdeki liderliğimiz ve Kurumsal alanda Türkiye’nin önde gelen 1000’in üzerinde firmasıyla çalışmamız ve eğitimcilerimizin eğitimine önem vermemiz bu sebeplerin başında geliyor” diyen Pak bu yeni statüye sahip olmaktan gurur duyduklarını da ekliyor. Bilge Adam Yönetim Kurulu Üyesi’ne göre bu eğitim ortaklığı sadece Bilge Adam’a değil; daha kaliteli, güvenilir ve yetkin bir firmadan eğitim almanın avantajına sahip kurum ve bireylere de büyük avantajlar sağlayacak.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.