Windows Live Essentials beta yeniliklerle geliyor

windowslive

Windows 7 ile Microsoft Bulutu arasında köprü kuran Windows Live Essentials’ın yeni betası kullanıma hazır.

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını, Internet Bulutu’na bağlayan yazılım seti Windows Live Essentials’ın yeni beta sürümü, bu sabah www.yenimessenger.comsitesi üzerinden yapılan canlı yayın ile duyuruldu.

Windows Live Essentials, bilgisayar kullanıcılarının web ortamında metin, fotoğraf ve video gibi içerikler oluşturmasını ve paylaşmasını, e-postalarını düzenlemesini ve birbirleriyle bağlantıda kalmasını sağlayan bir dizi yazılım ve web hizmetinden oluşuyor.

Ne gibi yenilikler var?

Microsoft Live Essentials yazılım setinin yeni beta’sında yer alan Windows Live Messenger, Photo Gallery, Movie Maker, Mail ve Sync yazılımları kapsamlı güncellemeler içerirken, Windows 7 kullanıcılarına online ortamda yapabildiklerinden daha fazlasını gerçekleştirme vaadi veriyor.

Windows Live Essentials beta ile gelen yeni özelliklerden bazıları ise şöyle:

HD video konferans

Tam ekran HD video sohbetleri dahil sohbet eden kullanıcılar için çok sayıda yenilik sunan Windows Live Messenger, sosyal paylaşım ağlarından (Facebook, MySpace vs.) gelen tüm güncellemeleri tek bir pencerede sunuyor. Ayrıca Flickr ve YouTube gibi birçok ağdaki güncellemeleri sadece Windows Live Messenger’ın yeni sosyal ekranından takip edebilmeniz artık mümkün.

Windows Live Photo Gallery ile fotolar yeniden düzenlenecek

Windows Live Photo Gallery de sunduğu foto edit araçlarıyla kullanıcılara kendi görsellerini düzenleme imkanı sağlıyor. Photo Fuse, fotoğraflarınızın en güzel bölümlerini kırparak dilediğiniz fotoğraf kolajını yaratmanızı kolaylaştırıyor.

Movie Maker amatör yönetmenleri bekliyor

Windows Live Movie Maker’ın bu yeni beta’sı, arkadaşlarınızla fotoğraf ve videolarınızı paylaşmak için kullanımı kolay yöntemler sunuyor. Kullanıcılar Auto Movie temalarını kullanarak hazırladıkları video kurgularına yeni geçiş efektleri, başlıklar ve özel film müziklerini dakikalar içinde ekleyebilecek.

Windows Live Mail, evinizin akıllı posta kutusu

Windows Live Mail beta’nın bu sürümünde, yazılımın, çoklu e-posta hesaplarını, takvimleri, RSS beslemelerini, kişileri ve haber gruplarını tek bir yerde toplaması dikkat çekiyor.

Windows Live Sync ile dosyalar yedekli

Belgeleriniz, resimleriniz, müzikleriniz, vb. gibi kendi içeriğinizi sakladığınız klasörleri, artık güvenli bir şekilde ve doğrudan internetteki kendi alanınızla senkronize edebilirsiniz. Windows Live Sync, internete bağlanır bağlanmaz bilgisayarınızda güncellediğiniz dosyadaki değişiklikleri web alanınızdaki klasöre de yansıtıyor.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.