Ücretsiz uygulama ile bilgisayarınızı WiFi noktasına dönüştürün

Windows 7 için üretilen Maryfi ile dizüstü bilgisayarınızı WiFi hotspot haline getirebilirsiniz. Böylece tek bağlantı ile birçok cihazı internete bağlayabilirsiniz.

Microsoft’un Windows 7 bilgisayarlar için sanal WiFi projesi vardı. Hatırlarsanız bu proje resmen sona erdirildi. Yine de kaynak kodu bilinen proje üzerinden geliştirilen bedava uygulama Maryfi ile bilgisayarınızı WiFi noktasına dönüştürebilirsiniz.

Maryfi uygulamasıyla, Tıpkı havalimanı, otel gibi yerlerde kullanıldığı gibi tek bir WiFi noktasını birçok cihazın kullanımına açmak mümkün. Böylece tek bir cihazın bağlantı kurmasıyla birçok cihazın internet bağlantısı sağlanabiliyor.

Örneğin sabit internet bağlantısı bulunmayan bir yere gittiniz ve sadece bir mobil modem bulunuyor. Bu modemi bir bilgisayara bağlayarak tüm cihazlar için bağlantı kurabilirsiniz.

Bedava uygulama nasıl çalışıyor?

Herhangi bir bilgisayar–mobil modem, satın alınan bir WiFi bağlantısı ya da herhangi- bir şekilde internete bağlandığında uygulamayı çalıştırarak diğer WiFi algılayabilen cihazların bilgisayarınızı bir WiFi bağlantı noktası olarak görmesi sağlanabiliyor.

Böylece sadece bir bilgisayar için bağlantı ödeyerek daha çok cihazın internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için http://www.maryfi.com/download.php adresini kullanabilirsiniz.

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.